Kondolanseprotokoller i Eigersund

I Eigersund vil det bli lagt ut kondolandeprotokoll for H.M. Kong Harald V. Se oversikten her.

Kong Harald med et flagg i bakgrunnen

Vi ber alle om å tilpasse sin aktivitet i lys av situasjonen.

Kondolanseprotokoll

Eigersund kommune har lagt ut kondolanseprotokoll på biblioteket i sentrum og på rådhuset. I tillegg er det protokoll også i Egersund kirke.

Kondolanseprotokoll på biblioteket

Eigersund folkebibliotek

Protokoll ligger ute i bibliotekets lokaler like ved inngangen. Åpent i bibliotekets åpningstider, og ellers til 18:00 mandag 31. august og tirsdag 1. september. Kart Lenke til et annet nettsted..

Kondolanseprotokoll på rådhuset

Rådhuset 4. etasje

Åpent for signering i 4. etasje ved veiledningstorget alle hverdager 09:00 til 14:00. Kart Lenke til et annet nettsted..

Protokoll i Egersund kirke

Egersund kirke

Egersund menighet melder på sine nettsider Lenke til et annet nettsted. at Egersund kirke holder åpent fredag og 28. august, 11:00 - 18:00 og lørdag 11:00 - 15:00 for alle som ønsker det. Her er det også lagt ut kondolanseprotokoll. Eigerøy arbeidskirke Lenke til et annet nettsted. og Helleland kirke Lenke til et annet nettsted. har åpent fredag 28. august til 19:00

Det vil være sørgegudstjeneste i Egersund kirke førstkommende søndag  11:00, der ordfører og kommunedirektør vil representere Eigersund kommune.

Digital kondolanseprotokoll

Digital kondolanseprotokoll kan fylles ut på nettsiden for Kongehuset.no Lenke til et annet nettsted..

Blomster som ligger ved Losen minnesmerke i Egersund

Blomster

Ordfører og kommunedirektør har i dag lagt ned blomster ved Losen (Kart Lenke til et annet nettsted.) i Egersund sentrum. Her er det også plass om andre ønsker å gjøre det samme. Eigersund kommune vil sørge for at stedet er oppdatert og flott under sørgehøytiden og etterpå.

Flagging på halv stang utenfor Eigersund rådhus

Flagging på halv stang

På alle kommunale flaggstenger vil flagget i dag 28. august bli heist til topp, og så firt ned til halv stang. Fram til kongen bisettes vil det daglig bli flagget på halv stang i Egersund sentrum utenfor rådhuset. Dette er i samråd med Statsforvalteren i Rogaland og utgangspunktet er at alle kommuner skal ha samme prosedyre på dette.

Hvordan prate med barn?

Utdanningsdirektoratet har laget en side for skoler og barnehager om hvordan snakke med barn og unge om at kong Harald V er død. Siden kan også være nyttig for oss andre. Mer hos Utdanningsdirektoratet Lenke til et annet nettsted..

Relaterte lenker

Sist oppdatert

Les flere nyheter

  • Strandryddeuka

    Strandryddeuka 2026 finner sted 11. – 20. september. Dette er Norges største nasjonale ryddeaksjon, ...
Fant du det du var på jakt etter?