Målgruppe

Studiet er egnet for ledere og mellomledere på alle plan. Det gir kunnskap om hvordan en kan fremme læring og øke prestasjoner og mestring hos medarbeiderne.

Påmelding

Påmelding gjør du gjennom å logge deg inn på folkeuniversitetet.no og så søker du på Motivasjonspsykologi eller Eigersund. Direkte lenke til påmelding her. Frist for påmelding er 16.august. 

Pris og støtte

Undervisningsavgift er15.900,- kr og eksamensavgift på 3000,-. Lærebøker kommer i tillegg. Den enkelte kjøper inn bøkene sine selv. Mat under studiesamlingene er ikke inkludert. Vi har søkt KS om OU midler til å dekke deler av studiet. Vår erfaring fra tidligere runder er at tiltaket blir støttet med 10 000 kroner for den enkelte.

Eksamen

Eksamen blir trolig i løpet av siste halvdel av november eventuelt tidlig i desember i Bergen. Dato blir først klar over sommeren. På denne siden til Universitetet i Bergen kan du lese mer om studiet og eksamensrutinene.

Krav

Studiet i Motivasjonspsykologi er det tredje og siste faget i utdanningsprogrammet i arbeidslivspsykologi som går over 2 år. Programmet startet i Eigersund våren 2018 med faget Personalpsykologi 15 STP. Videre har Arbeids og organisasjonspsykologi 30 STP gått høsten 2018 og våren 2019.

Det kan nevnes at det ikke er noe krav om at en må ha tatt Arbeids og organisasjonspsykologi eller Personalpsykologi for å ta dette studiet. Det er heller inga arbeidskrav som skal leverast underveis. For de som ikke ønsker å ta eksamen, er det et krav om at en er tilstede på 75 % av forelesningstida for å få utlevert kursbevis.   

Relaterte dokumenter

Undervisningsplan og oppdatert litteraturliste for studiet.