Denne høsten jobber prosjektgruppen for veiledningstorget med å etablere veiledningstorg for innbyggere i Eigersund kommune.
Veiledningstorget vil, i tillegg til Eigersund kommune sine nettsider, være et sted innbyggerne i Eigersund kommune kan ta i bruk for å få veiledning i å finne frem i kommunens tjenester. Veiledningstorget vil tilby veiledning til innbyggerne ved oppmøte og ved behov for digital veiledning, veiledning pr. telefon og e-post.
Når veiledningstorget åpner i januar 2019 vil vi kunne tilby enkelte tjenester. Dette er nytt for oss, og veiledningstorget vil utvikles etter hvert som vi gjør oss nye erfaringer.
I fortsettelsen med arbeidet med veiledningstorget vil de erfaringene vi gjør oss legge grunnlaget for arbeid med prosjekt «Fremtidig veiledningstorg». Dette prosjektet skal i større grad se på mulighetene som finnes ved samdrift, gevinstrealisering og behovet for robusthet til å ivareta befolkningens totale behov.
Mer info kommer.
I midten av september tiltrådte Astrid Elisabeth Jørgensborg i jobben som prosjektleder for veiledningstorget. Prosjektprogrammet FRAM er heldige som har henne med på laget!
Spørsmål rundt veiledningstoget kan rettes til prosjektleder: astrid.elisabeth.Joergensborg@eigersund.kommune.no