Hopp til hovedmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden
A A A

Korona: Lokal informasjon

Siste relaterte nyheter

Husabø skole

Noe du lurer på ved skoleoppstarten?

Publisert 23. april 2020 08:08 , Oppdatert 23. april 2020 08:08

Mandag er de minste barna tilbake på skolen. Har du noe du lurer på i så måte? Er du nysgjerrig på hvordan skolehverdagen skal bli og hvordan smittevernet skal ivaretas. Kommuneledelsen i Eigersund er klar for å svare. Send inn ditt spørsmål før klokka 18.00 torsdag 23. april.

De som stiller på nettmøtet, er kommunalsjef for kultur og oppvekst, Eivind Galtvik, fagleder skole, Leif Obrestad, kommuneoverlege Bjarne Lind Rosenblad, ledende helsesykepleier Tina Brøndum Rosenblad, rådmann Gro Anita Trøan og ordfører Odd Stangeland (Ap).

Det er ønskelig, men ikke påkrevd, at du signerer med fullt og rett navn når du sender inn spørsmål. E-postadressen din vil ikke være synlig for Dalane Tidendes lesere.

Les mer
Skoleklasse

Skole og SFO åpner igjen

Publisert 22. april 2020 14:02 , Oppdatert 23. april 2020 12:12

Elevene på 1.-4. trinn starter på skolen igjen mandag 27.april. I denne forbindelse er vi alle opptatt av at det blir en trygg, forsvarlig og kontrollert skolehverdag.

Les mer
Lokal informasjon

Oppdaterte tall for koronasmitte

Publisert 22. april 2020 08:08 , Oppdatert 22. april 2020 09:09

Som tidligere rapportert så har det blitt konstantert 15 tilfeller av koronasmitte i Eigersund, pluss en person med bosted i annen kommune. Det er i dag, 22. april, mer en 15 dager siden siste påviste lokale tilfelle. En person er på isolat, mens 14 er friskemeldt.

Det er nå ikke påvist smitte i institusjon, og det er heller ikke noe kritisk medisinsk faglig personell i karantene. Totalt har det blitt gjennomført 194 tester og vi fortsetter å følge Folkehelseinstituttet sine kriterier for hvem som skal testes.

Denne informasjonen vil bli oppdatert her på våre hjemmesider ved endringer.

Barnehage

Åpning av barnehagene onsdag 22. april

Publisert 20. april 2020 22:10 , Oppdatert 20. april 2020 22:10

Eigersund kommune valgte i samarbeid med de private barnehagene, å åpne alle barnehagene i kommunen på onsdag 22. april 2020.

Les mer
Husabø skole

Endringer i hvem som har kritiske samfunnsfunksjoner

Publisert 20. april 2020 09:09 , Oppdatert 20. april 2020 11:11

Foresatte med barn opp til 12 år som arbeider innenfor kritiske samfunnsfunksjoner kan få et tilbud om skole og SFO. Nytt er at det nå er tilstrekkelig at en av de foresatte har kritisk samfunnsfunksjon. Det å jobbe i barnehage er nå også i denne kategorien. Her kan en søke om omsorgstilbud i skole.

Les mer
Barnehage

Foreldrebetaling for barnehageplass

Publisert 17. april 2020 15:03 , Oppdatert 17. april 2020 15:03

Eigersund kommune følger nasjonale føringer for å gjenoppta foreldrebetaling. Regjeringen har bestemt at foreldre skal betale fra den dagen de igjen får tilbud om plass. Barn som allerede har et omsorgstilbud i barnehagen, skal betale fra 14. april. Se regjeringens oppslag her.

Foreldrene skal betale det samme som de gjorde før stengingen, uavhengig av tilbudets omfang. Fra og med 22. april skal foreldrebetaling gjenopptas for alle barn som får tilbud om barnehageplass. Dette gjelder selv om foreldrene av ulike grunner ikke velger å benytte plassen.

En del husstander har fått varig endring/nedgang i inntekt som følge av for eksempel. permittering. For informasjon om ordningen med  redusert foreldrebetaling og søknadsskjema – se  kommunens nettside Søknadskjema redusert foreldrebetaling

Alt blir bra

Husabø ungdomsskole melder at alt blir bra igjen

Publisert 16. april 2020 10:10 , Oppdatert 16. april 2020 10:10

Elevene i faget Innsats for andre ved Husabø ungdomsskole har hatt i oppdrag å skrive hyggelige beskjeder på steiner og legge dem rundt forbi i naturen. Har du funnet noen?

Les mer
Barnehage

Alle barnehagene åpner 22. april

Publisert 15. april 2020 16:04 , Oppdatert 15. april 2020 17:05

I tråd med faglige innspill og anbefalinger fra kommuneoverlegen og fagstaben i kultur- og oppvekstavdelingen er det besluttet at alle barnehagene i Eigersund åpner 22. april. Dette gjelder både de private og kommunale barnehagene.

Les mer
koronaavlyse

Kompensasjon for avlyste arrangement

Publisert 15. april 2020 09:09

14. april kan frivillige lag og organisasjoner søke om kompensasjon for korona-avlyste, utsatte eller stengte arrangementer. Fordi det er kort søknadsfrist, er det lagt til rette for at søkerne kan bruke tiden fram mot 14. april på å forberede seg.

Les mer
Lokal informasjon

15 personer med påvist koronasmitte (covid-19)

Publisert 11. april 2020 12:12

Det er lørdag 11. april tilsammen 15 personer som har fått konstantert koronasmitte (covid-19) i Eigersund. Siste person i statistikken er et "importert" tilfelle, så det er i dag 15 dager siden siste positive prøve ble tatt i Eigersund. Totalt har det blitt utført 176 tester og ti personer har blitt friskemeldt.

Husabø skole

Skoler og barnehager åpner delvis etter påske

Publisert 08. april 2020 16:04 , Oppdatert 09. april 2020 09:09

Skoler og barnehager åpner delvis etter påske. Kultur og oppvekstavdelingen arbeider med å forberede dette og alle vil få informasjon så fort det er mulig i uken etter påske. Regjeringen gjorde også vedtak 7.4 om endringer etter påske for bla frisører, hudpleiere, fysioterapeuter og psykologer m.fl. Det kom ikke nye endringer 8.4.2020.

Les mer
Husabø skole

Skoler og barnehager også åpne i påsken

Publisert 03. april 2020 16:04

Kommunene er blitt oppfordret av regjeringen om å ha åpne barnehager og skoler i påsken. Dette gjelder for barna til ansatte i kritiske samfunnsfunksjoner og sårbare barn. Eigersund kommune tar denne oppfordringen og gir mulighet til å søke om plass i påsken. Ta kontakt med barnehagen eller skolen hvis dette er aktuelt og bruk skjema hvis du skal søke om plass.

søknad om omsorgstilbud i barnehage og skole.
Lokal informasjon

14 personer med koronasmitte

Publisert 03. april 2020 09:09 , Oppdatert 03. april 2020 12:12

Det er fortsatt 14 personer med koronasmitte (covid-19) i Eigersund. En person er innlagt på sykehus. Ingen endringer siden søndag 29. mars. Antall friskemeldte er seks.

Les mer
Krimbøker på biblioteket

Bøker til påskeferien fra biblioteket

Publisert 02. april 2020 12:12 , Oppdatert 02. april 2020 14:02

Biblioteket er fortsatt stengt, men det er nå mulig å få låne bøker etter avtale. Kontakt oss på e-post eller telefon.

Les mer.
Arrangement ute

Det inviteres til folkefest

Publisert 01. april 2020 11:11 , Oppdatert 08. april 2020 16:04

Kulturavdelingen inviterer til fest når koronasituasjonen er over. Datoen er satt til rundt 1. august, pluss - minus.

Les mer
Friluftsliv for alle

Friluftsliv for alle

Publisert 01. april 2020 11:11

Arrangementet som blir arrangert av Dalane friluftsråd er på grunn av situasjonen avlyst intil videre.

Lokal informasjon

Fortsatt 14 smittede

Publisert 31. mars 2020 09:09 , Oppdatert 31. mars 2020 09:09

Som i går er det konstatert 14 personer med koronasmitte (covid-19) i Eigersund. En person er fortsatt innlagt på sykehus.

Les mer
Husabø skole

Skoler og barnehager fram til og med 13.april

Publisert 30. mars 2020 14:02 , Oppdatert 03. april 2020 15:03

På grunn av koronasituasjonen vil skolene og barnehagene holde stengt også fram til og med 13.april, eller til ny informasjon kommer. Alle barnehager og skoler skal ha et omsorgstilbud til barn i barnehage og elever på 1. - 4. trinn, som har foreldre eller foresatte som arbeider innenfor kritiske samfunnsfunksjoner, eller for barn med særlige omsorgsbehov. Dette tilbudet fortsetter og både skoler og SFO vil ha et tilbud i påskedagene 6, 7, og 8. april.

Les mer
Lokal informasjon

14 personer med koronasmitte

Publisert 29. mars 2020 20:08 , Oppdatert 30. mars 2020 08:08

Det er nå konstatert 14 personer med koronasmitte (covid-19) i Eigersund, tre mer enn i går lørdag. En person er fortsatt innlagt på sykehus. 

Les mer